Człowiek niestety, ale czasami ulega różnego rodzaju urazom. Szczególnie mowa tutaj o ludzkim ciele. Może być to uraz barku czy innych części ciała. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić zagadnienie typu taśma kinezjologiczna na bark. Jeśli są osoby, które w ogóle nie wiedzą o co chodzi i jeszcze nigdy wcześniej nie słyszały o czymś takim, to zdecydowanie powinny zapoznać się z tekstem. Tutaj będzie wszystko opisane, dlatego może akurat kogoś ten tekst zaciekawi i zainspiruje.
taśma kinezjologiczna na bark
Każdy na pewno wie i zdaje sobie z tego sprawę, że bark to rozbudowany kompleks anatomiczny w ciele każdego człowieka, który składa się z kilku stawów oraz mięśni. Jest bardzo ruchomy. Dodatkowo trzeba wspomnieć, iż prawidłowe funkcjonowanie barku pozwala nam na wykonywanie czynności codziennych, zawodowych czy uprawianie sportu. Niestety ze względu na swoją ruchomość jest bardzo podatny na różnego rodzaju urazy.
Dlatego w takim przypadku warto zastosować coś takiego jak taping barku. Co to jest? To przede wszystkim bardzo nieinwazyjna, ale łatwo dostępna metoda, którą można przede wszystkim wykorzystać do leczenia czy rehabilitacji barku. Jeśli tylko jest stosowana w sposób odpowiedni to może ona chronić bark przed uszkodzeniem, np. podczas uprawiania sportu. Do tego stosowane są plastry. Niestety jest jeden warunek. Trzeba się nauczyć jak je w ogóle naklejać. Wszystko dlatego, iż jest niezwykle ważne, jeśli w ogóle chcemy, aby ta metoda była skuteczna oraz aby przyleganie plastra do skóry było odpowiednie. Jeśli ktoś będzie miał odpowiednią wiedzę i połączy ze sobą wszystkie informacje z właściwymi technikami tapowania może to przynieść pożądane korzyści z każdego oklejania plastrami Kinesio metodą kinesiotaping.
Zanim jednak przejdziemy do naklejania taśmy to warto przygotować do tego w sposób odpowiedni naszą skórę. Wiadomo, że skóra musi być sucha i wolna od płynów, kremów czy innych olejków. Jeśli ktoś ma nadmierne owłosienie w tym miejscu, to warto je ogolić. Teraz trzeba zmierzyć okolicę ciała jaką będziemy oklejać. Gdy już to zrobimy, możemy odmierzać na rolce taśmy potrzebną długość. Następnie przycinamy ostrożnie specjalnymi nożyczkami. Ważne jest to, aby w ogóle pamiętać o tym, aby zaokrąglić ostre krawędzie na taśmie w celu zapobiegania przedwczesnemu odklejaniu się brzegów. Gdy wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia przyklejenia plastra Kinesio,trzeba usunąć z jednego końca, który za chwilę będzie stosowany, spód taśmy.
Jak widać nie jest to skomplikowane. Warto jednak zapoznać się z instrukcją, jak postępować krok po kroku.