7 ćwiczeń na brzuch i boki

Pexels / Pixabay

Ćwiczenia na brzuch i boki są bardzo ważne, jeśli zamierzasz być idealną modelką, musisz wykonywać te ćwiczenia. Ćwiczenia te pomogą Ci wzmocnić rdzeń i poprawią kształt Twojego brzucha.

Podstawową zasadą każdego ćwiczenia jest to, że mięśnie, których używasz najczęściej, stają się silniejsze, więc jeśli chcesz zbudować silny rdzeń, musisz regularnie wykonywać te ćwiczenia.

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch i boki, musisz wykonywać następujące ćwiczenia:

1. Podnoszenie nóg

Podnoszenie nóg to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na zbudowanie silnego rdzenia. Dzięki niemu wzmocnisz brzuch i boki. Aby wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na plecach i chwycić dłońmi dwa hantle.

Następnie należy podnieść nogi do kąta 45 stopni. Gdy skończysz, opuść nogi i powtórz tę samą czynność jeszcze raz i jeszcze raz.

2. Plank

Plank to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających rdzeń. Jeśli nie wiesz, jak robić deskę, możesz się tego nauczyć dzięki filmom na YouTube. Możesz wykonywać to ćwiczenie, aby uzyskać lepsze rezultaty.

3. Wyciskanie na klatkę piersiową

Wyciskanie na klatkę piersiową to najlepsze ćwiczenie na klatkę piersiową. Podnosząc ciężary, wzmacniasz mięśnie. A jeśli ćwiczysz przez dłuższy czas, zwiększy to Twoją wytrzymałość.

4. Crunches

Crunchy to jedno z najlepszych ćwiczeń na brzuch i boki. Wykonuje się je z pomocą rąk i brzucha. Jeśli masz płaski brzuch, możesz również użyć piłki lekarskiej.

5. Deska boczna

Boczna deska to najlepsze ćwiczenie na brzuch i boki. Dzięki niemu wzmocnisz swój brzuch i boki.

6. Rower

Rowerek to jedno z najlepszych ćwiczeń na rdzeń i można je łatwo wykonać. W tym ćwiczeniu kładziemy się na podłodze, a następnie podnosimy ręce i nogi. Jeśli chcesz schudnąć, powinnaś wykonywać to ćwiczenie co najmniej raz dziennie.

7. Przysiady

Przysiady to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających rdzeń. Jeśli chcesz wzmocnić nogi, powinieneś wykonywać to ćwiczenie.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “10 ćwiczeniach na brzuch i boki”. Ten post dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji i wskazówek na temat najlepszych ćwiczeń, które pozwolą Ci zbudować silny rdzeń.