3 najlepsze sposoby na leczenie objawów niedoczynności tarczycy

valelopardo / Pixabay

Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów, więc hormony tarczycy, które normalnie kontrolują metabolizm, nie są obecne w organizmie. W tym poście omówię objawy niedoczynności tarczycy i najlepsze sposoby ich leczenia.

Jak wykryć niedoczynność tarczycy?

Jak już wspomniałam na początku, niedoczynność tarczycy to stan, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów, przez co w organizmie nie są obecne hormony tarczycy, które normalnie kontrolują metabolizm.

Objawy niedoczynności tarczycy

Jeśli masz niski poziom hormonów tarczycy w organizmie, wystąpią następujące objawy.

Wolny metabolizm

Niski poziom energii

Zimne dłonie i stopy

Zmęczenie

Lęk

Depresja

Wypadanie włosów

Przerzedzanie się włosów

Zmniejszony popęd płciowy

Blada skóra

Wolne tętno

Powolny wzrost kości

Sucha skóra

Powolne gojenie się ran

Co powoduje niedoczynność tarczycy?

Główną przyczyną tego stanu jest reakcja autoimmunologiczna lub zapalenie tarczycy. Zapalenie tarczycy jest spowodowane obecnością przeciwciał, które niszczą zdrowe komórki gruczołu tarczowego.

Jeśli u pacjenta występuje to schorzenie, lekarz sprawdzi, czy występują następujące czynniki:

Przeciwciała (TRAb)

Wolne T3 i wolne T4

TSH

Lekarz zaleci najlepsze leczenie niedoczynności tarczycy.

3 najlepsze sposoby leczenia niedoczynności tarczycy

Jeśli cierpisz na niedoczynność tarczycy, możesz ją leczyć, stosując się do kilku najlepszych sposobów. Oto najlepsze sposoby leczenia niedoczynności tarczycy:

1. Levothyroxine

Lewotyroksyna jest lekiem stosowanym w leczeniu niedoczynności tarczycy. Lek ten można otrzymać od lekarza.

2. Tyroidektomia

Jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu gruczołu tarczycy. Po zabiegu pacjent będzie przyjmował tabletki z hormonami tarczycy przez 2 lata. Jest to najlepszy sposób leczenia niedoczynności tarczycy, ale nie jest to dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży.

3. Radioterapia

Jest to najlepsza alternatywa dla tyreoidektomii w leczeniu niedoczynności tarczycy. W tej metodzie stosuje się jod radioaktywny. W przypadku zastosowania tej procedury konieczne jest przyjmowanie leków przez kilka miesięcy po zabiegu.

Wnioski:

Jest to najlepszy artykuł na temat objawów niedoczynności tarczycy i najlepszych sposobów jej leczenia. Jeśli cierpisz na tę przypadłość, to powyższe metody pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego organizmu.