7 podstawowych korzyści dla kondycji fizycznej, które możesz odnieść po grypie

Engin_Akyurt / Pixabay

Czy wiesz, że istnieje duże ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe po przebytej grypie? Grypa może powodować łagodne objawy, ale w przypadku ciężkiej choroby wywołuje szereg skutków ubocznych. Istnieją różne rodzaje grypy, a najczęstszą z nich jest grypa sezonowa.

Objawy grypy to gorączka, ból gardła, kaszel, ból głowy, bóle ciała, katar, zmęczenie i kichanie. Wszystkie te objawy są bardzo powszechne i mogą być leczone z pomocą lekarza. Istnieje jednak inny rodzaj grypy, który może być przyczyną śmierci – jest to grypa H1N1.

Co to jest grypa?

Grypa jest wywoływana przez wirusy i rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Osoba chora na grypę odczuwa zmęczenie i znużenie. Zwykle po zachorowaniu na grypę człowiek zdrowieje w ciągu dwóch do trzech tygodni, ale czasami okres zdrowienia może trwać nawet do ośmiu tygodni.

Większość ludzi nie wie, że po zachorowaniu na grypę istnieje wysokie ryzyko zachorowania na chorobę przewlekłą. Objawy grypy są bardzo podobne do objawów wielu chorób przewlekłych. Dlatego podczas powrotu do zdrowia po grypie należy pamiętać o następujących kwestiach:

Choroby przewlekłe związane z grypą

Choroby układu krążenia

Choroby układu oddechowego

Cukrzyca

Istnieje możliwość zachorowania na jedną z wyżej wymienionych chorób po wyzdrowieniu z grypy.

Jak zapobiegać grypie?

Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę. Grypy można uniknąć, stosując się do poniższych zaleceń:

Unikanie tłumów

Należy unikać zatłoczonych miejsc, ponieważ grypa szybko się rozprzestrzenia. Unikać bliskiego kontaktu z osobami, które są przeziębione lub chore na grypę. Jeśli jesteś przeziębiony, powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza.

Mycie rąk

Należy dbać o higienę rąk poprzez częste ich mycie. Należy używać wody z mydłem i nie zapominać o dokładnym osuszeniu rąk. Należy również zakrywać usta i nos chusteczką higieniczną, a po użyciu wyrzucić ją.

Szczepienie się

Wiadomo, że szczepionka przeciw grypie jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania grypie. Jeśli planujesz podróż, powinieneś zapytać swojego lekarza o szczepionkę przeciw grypie.

Wnioski:

Grypa jest bardzo poważnym problemem zdrowotnym, dlatego należy pamiętać o następujących kwestiach:

1. Unikaj zatłoczonych miejsc

2. Regularnie myj ręce

3. Unikaj osób przeziębionych

4. Zaszczep się

5. Jak najszybciej udaj się do lekarza

6. Nie lekceważ grypy