W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Nicholas_Demetriades / Pixabay

Magnez jest niezbędnym minerałem, który jest potrzebny naszemu organizmowi. Jest on wykorzystywany do budowy kości, mięśni i zębów. Magnez znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak orzechy, ciemnozielone warzywa liściaste, fasola i rośliny strączkowe.

Jest trzecim pod względem zawartości minerałem w organizmie człowieka. Dlatego ważne jest, aby w naszym organizmie znajdowała się jego odpowiednia ilość. Oto 10 produktów spożywczych, które zawierają najwięcej magnezu.

1.Orzechy

Orzechy zawierają wiele minerałów, takich jak magnez, wapń i żelazo. Są też bogate w witaminy. Zawierają dużą ilość błonnika, dzięki czemu dłużej zachowują sytość.

2.Ciemnozielone warzywa liściaste

Są najlepszym źródłem witaminy C. Warzywa te są bogate w żelazo, wapń, foliany, fosfor, potas i magnez. Mają bardzo niską zawartość kalorii.

3.Szpinak

Szpinak to drugie najlepsze źródło magnezu. Szpinak jest bogaty w witaminę K, witaminę A, witaminę B, witaminę D, witaminę C i żelazo.

4.Banany

Banany zawierają dużo witamin, minerałów i białka. Są najlepszym źródłem potasu, witaminy B i witaminy C.

5.Fasola

Fasola jest bogatym źródłem żelaza i białka. Jest również najlepszym źródłem kwasu foliowego. Jest bogata w błonnik, wapń i magnez.

6.Ryby

Ryby są dobrym źródłem białka, żelaza i cynku. Jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy B12.

7.Soja

Soja to bogate źródło białka, magnezu i żelaza. Są również dobrym źródłem witamin i kwasów tłuszczowych omega-3.

8.Soczewica

Soczewica zawiera dużo białka, żelaza i magnezu. Jest bogata w foliany, cynk i potas.

9.Migdały

Migdały są bogatym źródłem witaminy E, witaminy B, wapnia i żelaza.

10.Orzeszki ziemne

Orzeszki ziemne są doskonałym źródłem żelaza, białka i magnezu. Są również dobrym źródłem cynku.

Wnioski:

Jak widać na tej liście, magnez jest bardzo ważnym minerałem w naszym organizmie. Magnez pomaga nam budować mocne kości i zęby. Jest potrzebny do produkcji energii i zdrowia serca. Jeśli planujesz schudnąć, musisz spożywać pokarmy bogate w magnez.

Powyższa lista pomoże Ci uzyskać wiele korzyści z pożywienia. Jeśli jednak nie wiesz, które pokarmy zawierają dużo magnezu, możesz skorzystać z internetowego kalkulatora magnezu, aby sprawdzić ilość magnezu w pożywieniu.