Rodzaje dolegliwości miesiączkowych

JerzyGorecki / Pixabay

Gdy odczuwasz ból, może to być bardzo niepokojące. Zwłaszcza gdy ból jest silny, może się wydawać, że jest nie do zniesienia. Ból jest powszechnym doświadczeniem każdej kobiety, a zwłaszcza kobiet, które przechodzą miesiączkę. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co jest przyczyną tych bólów i jak je leczyć.

Wszyscy wiemy, że skurcze menstruacyjne są jednym z najczęstszych bólów. Kobiety doświadczają bolesnych miesiączek w różnych okresach swojego życia. Ból menstruacyjny jest spowodowany gromadzeniem się krwi i innych materiałów wewnątrz macicy.

Macica jest narządem rozrodczym kobiety. Znajduje się ona pomiędzy pęcherzem moczowym a pochwą. Wyściółka macicy nosi nazwę endometrium i jest odpowiedzialna za uwalnianie hormonów. Hormony te są niezbędne do wywołania miesiączki.

Istnieją różne rodzaje skurczów odczuwanych przez kobiety podczas miesiączki. Należą do nich:

1. Ból miesiączkowy:

Jest to najczęstszy i najbardziej bolesny rodzaj skurczów. Jest to najbardziej bolesna faza cyklu menstruacyjnego. W tej fazie kobieta doświadcza silnego bólu i dyskomfortu. Zazwyczaj jest on odczuwany w podbrzuszu i miednicy.

2. Ból miednicy:

Jest to kolejny rodzaj skurczu odczuwanego przez kobiety. Ten rodzaj bólu jest spowodowany skurczem mięśni dna miednicy. Jest on powszechnie odczuwany w pierwszym dniu cyklu menstruacyjnego.

3. Ból dolnej części pleców:

Znany jest również jako ból lędźwiowy. Jest to jeden z najczęstszych bólów odczuwanych przez kobiety. Jest on spowodowany ciśnieniem, które powstaje w mięśniach brzucha i miednicy.

4. Ból głowy:

Kobiety często doświadczają bólu głowy w fazie przedmiesiączkowej. Jednak ten ból głowy nie jest taki sam jak zwykły ból głowy.

5. Nudności i wymioty:

Jest to częste uczucie w fazie przedmiesiączkowej. Jest ono spowodowane nagromadzeniem hormonów w organizmie.

6. Ból brzucha:

Ból ten jest bardzo powszechnym odczuciem wśród kobiet. Odczuwany jest w okolicy brzucha.

7. Ból szyjki macicy:

Ból ten jest zwykle odczuwany w okolicy szyjki macicy. Jest on spowodowany ciśnieniem, które powstaje w mięśniach szyjki macicy.

8. Skurcze w dłoniach:

Jest to jeden z rzadkich rodzajów skurczów odczuwanych przez kobiety. Ból ten jest odczuwany głównie w dłoniach i palcach. Zazwyczaj występują w późnej fazie cyklu menstruacyjnego.

9. Zmęczenie:

Jest to powszechne uczucie, którego kobiety doświadczają w fazie przedmiesiączkowej. Czują się one zmęczone i osłabione.

10. Zmęczenie i wyczerpanie:

Jest to jedno z najczęstszych uczuć odczuwanych przez kobiety w fazie pomenstruacyjnej. Czują się one zmęczone i wyczerpane.

Wnioski:

Są to najczęstsze rodzaje skurczów, których kobiety doświadczają podczas cyklu menstruacyjnego. Mogą one odczuwać różne rodzaje bólu w różnych okresach. Ważne jest jednak, aby były one leczone tak szybko, jak to możliwe.