Jak pozbyć się alergii na białko zwierzęce

Shutterbug75 / Pixabay

Założę się, że słyszałeś, że ludzie są uczuleni na mięso lub jakiekolwiek produkty pochodzenia zwierzęcego. Powodem tego jest fakt, że zwierzęta żywią się roślinami, a człowiek potrzebuje roślin, aby przeżyć. Ale jak to się dzieje, że zwierzę może być uczulone na produkty roślinne?

Weźmy przykład: krowa produkuje mleko, którym karmi cielęta. Jeśli cielę zje mleko, stanie się anemiczne i słabe. Dlatego, aby uniknąć tego problemu, przemysł mleczarski stworzył inne mleko krowie, które nazywa się mlekiem krowim w proszku. Jeśli będziesz spożywać mleko krowie w proszku, nie będziesz cierpieć na anemię i inne problemy zdrowotne.

Obecnie ludzie coraz bardziej interesują się korzyściami płynącymi z diety wegańskiej. W dzisiejszym społeczeństwie ludzie są bardziej świadomi swojej diety i wiedzą, że zwierzęta cierpią z powodu ich pożywienia.

Pojawia się więc pytanie, dlaczego należy unikać produktów zawierających białko zwierzęce?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego powinieneś unikać białka zwierzęcego, oto kilka powodów.

Spożywasz więcej białka niż potrzebujesz

Jeśli spożywasz więcej białka niż potrzebujesz, Twój organizm nie będzie w stanie rozłożyć jego nadmiaru. Białko jest niezbędne dla naszego organizmu, ale jeśli go nie potrzebujemy, organizm nie może go wykorzystać.

Nie spożywasz odpowiedniej ilości składników odżywczych

W przypadku białka zwierzęcego spożywasz białko, tłuszcz i węglowodany wraz z minerałami, natomiast w przypadku białka roślinnego spożywasz tylko białko.

Nie otrzymujesz wystarczającej ilości żelaza

Żelazo jest najważniejszym minerałem dla organizmu człowieka, ale spożywając białko zwierzęce, nie otrzymujesz wystarczającej ilości tego składnika odżywczego.

Twoje ciało będzie bardziej uszkodzone przez mięso

Skoro już wspomniałem, że w przypadku mięsa nie otrzymujesz wystarczającej ilości żelaza, to jak Twój organizm może produkować więcej czerwonych krwinek?

Wnioski:

Wiem, że możesz myśleć, iż stosując dietę wegańską, będziesz głodować, ale istnieje tak wiele alternatyw dla mięsa, jak fasola, soczewica czy groch. Możesz więc z łatwością zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na białko.

Podejmij więc mądrą decyzję i wybierz najlepszą dla swojego zdrowia alternatywę dla mięsa.