Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?

andreas160578 / Pixabay

Zespół cieśni nadgarstka to częste schorzenie, w wyniku którego dłonie, nadgarstki i ramiona drętwieją i sztywnieją. Nerw łączący dłoń i ramię ulega uciskowi, co powoduje osłabienie mięśni.

Głównym objawem jest drętwienie i ból w obrębie dłoni i palców. Istnieją dwa rodzaje zespołu cieśni nadgarstka, a mianowicie:

Ostry zespół cieśni nadgarstka

Przewlekły zespół cieśni nadgarstka

Przewlekły zespół cieśni nadgarstka to taki, który powoduje drętwienie i ból ręki przez długi czas. Jeśli cierpisz na przewlekły zespół cieśni nadgarstka, ważne jest, abyś poddał się leczeniu.

Zespół cieśni nadgarstka może być spowodowany wieloma przyczynami, takimi jak:

Zmienna pogoda

Nadwyrężenie w pracy

Noszenie ciężkich przedmiotów

Długotrwałe korzystanie z komputera

Jeśli cierpisz na przewlekły zespół cieśni nadgarstka, bardzo ważne jest, abyś podjął odpowiednie leczenie. Konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem.

Oto 7 najważniejszych wskazówek dotyczących leczenia zespołu cieśni nadgarstka.

Odpoczywaj

Jeśli cierpisz na zespół cieśni nadgarstka, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest odpoczynek. Należy unikać wszelkich czynności, które wymagają wykonywania dużej ilości ruchów i wywierania nacisku na nadgarstek.

Należy być bardzo ostrożnym podczas wykonywania codziennych czynności. Należy używać odpowiednich narzędzi do pracy i rękawic w odpowiednim rozmiarze.

Nie obciążaj nadgarstków

Ważne jest, aby nie obciążać nadgarstków. Jeśli nosisz ciężki przedmiot, musisz go zastąpić czymś lżejszym i mniej bolesnym.

Należy nosić wygodne buty i nie nosić ciężkich torebek lub portmonetek.

Unikaj nadwyrężania nadgarstków

Nadwyrężanie nadgarstków i dłoni może spowodować zespół cieśni nadgarstka. Dlatego należy upewnić się, że praca jest wykonywana prawidłowo. Należy upewnić się, że praca jest łatwa i wymaga mniejszej liczby ruchów.

Jeśli przez długi czas pracujesz na laptopie, musisz go zastąpić komputerem stacjonarnym.

Zmień swoją postawę

Jeśli przez długi czas pracujesz w pozycji stojącej, musisz zmienić postawę ciała. Należy usiąść na krześle, które nie jest zbyt wysokie ani zbyt niskie.

Wnioski:

Jeśli cierpisz na zespół cieśni nadgarstka, to powiedziałbym, że jest to najczęstszy problem związany z pracą. Należy zachować ostrożność podczas wykonywania pracy i upewnić się, że jest ona wykonywana w prawidłowy sposób. Aby pozbyć się tej dolegliwości, należy stosować się do wyżej wymienionych wskazówek.