Domowe sposoby na suchość w gardle

Monfocus / Pixabay

Infekcja gardła to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się ludzie. Można ją łatwo wyleczyć w domu, jeśli zna się odpowiednie domowe sposoby na suchość gardła.

Infekcja gardła to stan, w którym błona śluzowa ulega zapaleniu z powodu bakterii. Błona śluzowa gardła jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia drożność dróg oddechowych.

Infekcje gardła mogą obejmować:

Ból gardła

Ból gardła jest najczęstszym rodzajem infekcji gardła. Jest on wywoływany przez bakterie, które dostają się do gardła podczas mówienia lub śpiewania. Może być również spowodowany przeziębieniem.

Infekcja gardła wywołana przez wirusy nazywana jest bólem gardła. Wówczas odczuwany jest ból gardła, a czasami może wystąpić również kaszel.

Infekcja gardła spowodowana zakażeniem bakteryjnym nazywana jest zapaleniem migdałków. Jest to najczęstszy rodzaj infekcji gardła. Najczęstsze objawy to:

ból w gardle

Uczucie zmęczenia i osłabienia

Obrzęk gruczołów

Ból gardła

Kaszel

Gorączka

Wymioty

Jeśli gardło zostało zainfekowane wirusem, można zastosować leki, które przyniosą ulgę. Jeśli jednak infekcja jest spowodowana zakażeniem bakteryjnym, należy zadbać o nią w domu.

Domowe sposoby na suchość gardła

Szczoteczka do zębów

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się suchości gardła, jednym z nich jest szczotkowanie zębów. Zęby należy myć rano i wieczorem.

Miód

Innym sposobem jest dodanie miodu do ciepłej wody i płukanie gardła przez kilka razy. Przyniesie to ulgę w bólu i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się suchości gardła.

Imbir

Imbir ma wiele zalet zdrowotnych, ale jest jednym z najlepszych domowych sposobów na suche gardło.

Weź 2 torebki imbiru do herbaty i gotuj je przez około 5 minut. Dodaj trochę miodu i cytryny, a następnie odstaw na 15 minut. Zaparzaj dwa razy dziennie. Już po kilku dniach zauważysz różnicę.

Ocet jabłkowy z cydru

To najpotężniejszy i najprostszy domowy sposób na suche gardło. Możesz zmieszać 1 łyżeczkę octu z jabłek i 1 łyżkę miodu. Weź łyżkę miodu i włóż ją do ust, a następnie zaczerpnij niewielką ilość octu jabłkowego i przepłucz gardło. W krótkim czasie poczujesz ulgę.

Cytryna

Cytryna to skuteczny domowy środek na suche gardło. Do ciepłej wody możesz dodać niewielką ilość soku z cytryny i miodu, a następnie wypić. Możesz także dodać 1 łyżkę miodu do filiżanki wrzącej wody i odstawić do ostygnięcia. Taką wodę należy pić trzy razy dziennie.

Wnioski:

Istnieją różne sposoby na uzyskanie ulgi w suchym gardle. Przedstawiłam Ci kilka najlepszych i najłatwiejszych domowych sposobów na suchość gardła. Jeśli borykasz się z tym samym problemem, możesz wypróbować te domowe sposoby na suche gardło.