Siemię lniane na suchy kaszel

PublicDomainPictures / Pixabay

Mimo ciągłego rozwoju medycyny i tworzenia nowoczesnych leków, w dużym stopniu wciąż korzystamy z właściwości leczniczych roślin, które były znane już od starożytności. Zastosowanie niektórych z nich nie zmieniło się od tysiącleci. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem ich dobroczynny wpływ na ludzki organizm jest nie do przecenienia. Dobrym przykładem jest tu siemię lniane.

Czym jest siemię lniane?

Jak sama nazwa wskazuje, siemię lniane produkowane jest z lnu. Są to niewielkie nasiona tej rośliny, które zawierają w sobie niesamowite bogactwo składników odżywczych. Siemię lniane może być wykorzystywane w kuchni na wiele sposobów. Dobrze sprawdza się jako dodatek do sałatek czy zup; idealnie komponuje się również z jogurtem.

Siemię lniane występuje w kilku odmianach. Zwykle w sklepach dostępne jest brązowe. Jeśli komuś zależy jednak na pełnym bogactwie składników odżywczych, powinien poszukać złocistej odmiany.

Ten niepozorny produkt posiada całe mnóstwo cennych dla naszego organizmu składników odżywczych. Jest to przede wszystkim bogate źródło błonnika, który powinien być szczególnie istotny dla osób odchudzających się. Błonnik wspomaga pracę jelit i zapewnia uczucie sytości, jest zatem ważnym składnikiem diety odchudzającej. Siemię lniane zawiera też cenne kwasy omega – 3, które odpowiadają za całą masę procesów w naszym organizmie. Regularnie spożywanie siemienia lnianego chroni przed nowotworami, wzmacnia organizm, poprawia gospodarkę hormonalną i dostarcza nam szeregu cennych witamin i minerałów.

Siemię lniane na choroby

Produkt ten doskonale sprawdza się także w walkach z różnymi chorobami. Siemię lniane na suchy kaszel to świetny i prosty w przygotowaniu sposób na pozbycie się takich dolegliwości. Warto zacząć od tego, że siemię lniane dostarcza do naszego organizmu wielu składników, odpowiedzialnych za jego odporność. Dzięki regularnemu spożywaniu go znacznie zmniejszamy ryzyko występowania różnych dolegliwości.

Jeśli jednak zachorowaliśmy i złapała nas chociażby grypa, to siemię lniane na suchy kaszel będzie bardzo pomocne. W przypadku choroby warto przygotować z niego napar. Napój taki zawierać będzie wiele składników pomocnych w walce z suchym kaszlem. Oprócz wspomnianych już witamin i minerałów siemię lniane zawiera substancje śluzowe; działa również nawilżająco, co w przypadku suchego kaszlu jest bardzo ważne.

Siemię lniane jest bardzo pomocne w różnych dolegliwościach. Warto sięgać po nie przy wielu problemach ze zdrowiem. Dobrze również włączyć ten składnik do swojej codziennej diety, bowiem w ten sposób skutecznie uchronimy nasz organizm przed różnymi zagrożeniami.