12 skutecznych sposobów na powrót do formy po grypie

silviarita / Pixabay

Jeśli po przebytej grypie czujesz się ociężały, obolały i zmęczony, nie ma powodu do paniki. Choć prawdopodobnie po kilku dniach poczujesz się lepiej, to jeszcze nie koniec! Istnieje wiele wskazówek i trików, które pomogą Ci wrócić do formy.

Dobrze się wyśpij

Po pierwsze i najważniejsze, odpocznij. Podczas grypy jesteś zwykle wyczerpany, więc postaraj się spać od ośmiu do dziesięciu godzin na dobę.

Nie przesadzaj

Po solidnym nocnym odpoczynku może Ci się wydawać, że jesteś gotowy na powrót do normalnej rutyny, ale to jeszcze nie czas, aby przesadzić. Nie odczuwaj potrzeby jedzenia, picia i ćwiczenia tak, jakbyś właśnie wrócił z siłowni.

Zrób sobie przerwę

Jeśli nie mogłeś ćwiczyć z powodu choroby, zastanów się, czy nie odpocząć przez kilka dni. Wykorzystaj dodatkowy czas na powrót do zdrowia i nie forsuj się.

Nawadniaj się

Jeśli odczuwasz pragnienie, pij dużo wody. Pamiętaj też, by w swojej diecie uwzględniać dużo owoców i warzyw.

Wykonuj lekkie ćwiczenia fizyczne

Lekkie ćwiczenia fizyczne są dobre dla układu odpornościowego i są świetnym sposobem na powrót do regularnej rutyny. Spróbuj spacerować, pływać lub jeździć na rowerze.

Jedz zrównoważone posiłki

Jeśli nie jadłeś przez kilka dni, prawdopodobnie czujesz się głodny. Aby uniknąć przejadania się, należy jeść dobrze zbilansowane posiłki.

Unikaj alkoholu

Alkohol, choć może wydawać się kuszący, w rzeczywistości może utrudniać powrót do zdrowia. Jeśli czujesz, że zaczynasz mieć ochotę na alkohol, możesz się wstrzymać.

Unikaj kofeiny

Kofeina jest diuretykiem, co oznacza, że powoduje zwiększone oddawanie moczu. Jeśli pijesz kofeinę, by się pobudzić, prawdopodobnie jesteś odwodniony. Aby tego uniknąć, pij tylko herbatę, kawę i zieloną herbatę.

Ćwicz regularnie

Powrót do regularnych ćwiczeń fizycznych doda Ci energii, której potrzebujesz, aby pozostać aktywnym.

Wnioski:

Możesz teraz skorzystać z tych wskazówek, aby wrócić na właściwe tory i zyskać energię, której potrzebujesz. Jeśli masz jakieś inne wskazówki, podziel się nimi z nami.