7 powodów biegunki u dorosłych

HansMartinPaul / Pixabay

Wiemy, że biegunka jest nieprzyjemnym i bolesnym problemem, z którym borykają się dzieci, ale może zaskoczy Cię fakt, że nie ogranicza się ona tylko do dzieci, ale również dorośli mają ten sam problem.

Często słyszymy, że biegunka jest skutkiem niewłaściwej diety lub zjedzenia czegoś, co nie jest dobre dla żołądka. Istnieje jednak kilka innych powodów, dla których ludzie dostają biegunki, a niektóre z nich wymieniono poniżej:

Zanieczyszczenie wody

Picie zanieczyszczonej wody może powodować biegunkę i jest to najczęstszy powód jej występowania. Dzieje się tak dlatego, że bakterie i wirusy obecne w wodzie mogą z łatwością przedostać się do organizmu przez usta i uszkodzić wyściółkę jelit.

Stres

Stres to kolejna przyczyna biegunki, ponieważ kiedy jesteśmy zestresowani, mamy tendencję do spożywania większych ilości pokarmów, co czasami powoduje biegunkę.

Podróżowanie

To kolejny powód, dla którego ludzie chorują na biegunkę. W czasie podróży jesteśmy narażeni na różne warunki i otoczenie, więc nasz system odpornościowy jest osłabiony i dlatego dostajemy biegunki.

Nadmierne spożycie alkoholu

Nadmierne picie alkoholu jest jedną z największych przyczyn biegunki. Gdy pijemy dużo alkoholu, może dojść do odwodnienia, a to jest jedna z głównych przyczyn biegunki.

Wysoka gorączka

Wysoka gorączka jest jedną z głównych przyczyn biegunki. Gdy mamy wysoką gorączkę, nie możemy prawidłowo trawić pokarmu.

Zatrucie pokarmowe

Czasami przyczyną biegunki może być jedzenie. Kiedy jemy zepsute lub zepsute jedzenie, może ono spowodować, że nasz żołądek zacznie produkować gazy, co może prowadzić do biegunki.

Cukrzyca

Cukrzyca to kolejna przyczyna biegunki. Dzieje się tak, ponieważ poziom cukru w naszym organizmie wzrasta, a to sprawia, że stajemy się słabi.

Wnioski:

Biegunka jest bardzo częstym problemem, więc kiedy ją poczujesz, nie ignoruj jej. Wymieniłem także kilka skutecznych sposobów na pozbycie się biegunki.