6 skutecznych sposobów na zwiększenie zapasów mleka

Myriams-Fotos / Pixabay

Kiedy byłam dzieckiem, piłam mleko z puszek po kartonikach. Dziś nie tylko piję mleko, ale udostępniam je także moim dzieciom. Czasami jednak można zauważyć, że po pewnym czasie podaż mleka maleje. W takim przypadku należy zwiększyć podaż mleka. Przyjrzyjmy się zatem 6 skutecznym sposobom na zwiększenie podaży mleka.

1. Pij wystarczającą ilość wody

Jest to najważniejszy sposób na zwiększenie podaży mleka. Można pić do 2 litrów wody dziennie, co zwiększy podaż mleka. Należy jednak pić wodę razem z przyjmowanym mlekiem.

2. Zacznij pić mleko wcześnie rano

Mleko jest przyjmowane przez matkę przez pierwsze sześć miesięcy. Po tym czasie dziecko zaczyna jeść stałe pokarmy, a mleko matki jest przyjmowane w małych ilościach. Jeśli zaczniesz przyjmować mleko rano, osiągniesz maksymalne korzyści.

3. Nie mieszać mleka z wodą

Jeśli mieszasz mleko z wodą, rozcieńczysz je i dziecko nie otrzyma wystarczającej ilości mleka.

4. Dobrze się wysypiaj

Sen jest bardzo ważny dla dziecka. Jeśli się nie wysypiasz, nie będziesz w stanie produkować mleka.

5. Używaj dobrego laktatora

Dobra pompa pomoże Ci produkować więcej mleka. Możesz wybierać między pompami ręcznymi i elektrycznymi. Te ręczne są łatwe w użyciu, oszczędzają czas i pieniądze.

6. Upewnij się, że smoczki są czyste

Nie używaj brudnych smoczków, ponieważ będzie to miało wpływ na produkcję mleka.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że zrozumieliście punkty, które zawarłam w tym poście. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane z powyższymi wskazówkami, podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Postaramy się rozwiązać Twój problem i odpowiedzieć na Twoje pytania.