Domowe sposoby na grypę żołądkową

KELLEPICS / Pixabay

Najlepszym sposobem leczenia grypy żołądkowej jest zapobieganie jej. W tym celu należy często myć ręce, unikać bliskiego kontaktu z osobami chorymi i trzymać się z daleka od chorych zwierząt.

Jeśli już dojdzie do zakażenia, możesz zastosować kilka domowych sposobów, które pomogą złagodzić objawy i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Korzyści płynące z domowych sposobów leczenia grypy żołądkowej

Domowe sposoby leczenia grypy żołądkowej mają wiele zalet w porównaniu z komercyjnymi lekami. Są naturalne, więc prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych jest mniejsze niż w przypadku leków zawierających substancje chemiczne. Są też niedrogie i łatwo je znaleźć w większości sklepów spożywczych lub sklepów ze zdrową żywnością.

Jednak niektórzy ludzie mogą być uczuleni na pewne zioła lub przyprawy stosowane w domowych sposobach leczenia grypy żołądkowej, dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem nowego sposobu leczenia.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie grypę żołądkową, ważne jest, abyś dbał o siebie i odpowiednio wypoczywał.

Poniższe domowe sposoby mogą pomóc w złagodzeniu objawów:

Pij dużo wody. Pomoże to zapobiec odwodnieniu.

Weź gorącą kąpiel lub prysznic, aby złagodzić ból i skurcze.

Przyłóż do brzucha poduszkę grzewczą lub okład z lodu, aby złagodzić ból i skurcze. Pamiętaj, aby położyć go w miejscu, w którym nie ma uszkodzeń skóry, np. na plecach lub udach.

W przypadku biegunki i wymiotów należy spożywać mdłe pokarmy, takie jak tosty, ryż, banany i krakersy. Unikaj tłustych lub pikantnych potraw, które mogą nasilić objawy. Należy pić dużo wody między posiłkami, a nie próbować jeść zbyt dużo na raz.

Grypa żołądkowa może być bardzo uciążliwa. Trudno jest wyzdrowieć, a przez kilka dni można czuć się słabo i niekomfortowo.

Domowe sposoby mogą pomóc w złagodzeniu objawów, uśmierzeniu bólu i przyspieszeniu zdrowienia.

Istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą Ci poczuć się lepiej, gdy masz grypę żołądkową. Niektóre z nich wykorzystują składniki, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni, inne wymagają wizyty w aptece lub supermarkecie.

Poniższe domowe sposoby na grypę żołądkową mogą pomóc złagodzić niektóre objawy grypy żołądkowej:

Pij dużo płynów. Unikaj napojów zawierających kofeinę, takich jak kawa czy cola. Pij wodę, herbatę lub sok (nie sok pomarańczowy), aby utrzymać odpowiednie nawodnienie.

Zażywaj leki przeciwbólowe, takie jak acetaminofen (Tylenol), ibuprofen (Advil, Motrin) lub sól sodowa naproksenu (Aleve).

Aby złagodzić rozstrój żołądka, należy pić herbatę imbirową lub piwo imbirowe. Nie podawaj gorących płynów dzieciom poniżej 2 roku życia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, ponieważ zbyt szybkie picie może spowodować poparzenie jamy ustnej i gardła.

Popijaj zupę z makaronem z kurczaka przygotowaną na bazie bulionu z kurczaka i warzyw z puszki, aż ostygnie na tyle, że nie będzie już wystarczająco gorąca, aby poparzyć usta. Można również przygotować domową zupę z kurczaka.