Co to są hemoroidy i dlaczego się pojawiają?

derneuemann / Pixabay

Hemoroidy to normalne i nieszkodliwe żyły w okolicy odbytu. Przyczyną powstawania hemoroidów jest obrzęk żył odbytu. Hemoroidy są zwykle bezbolesne, ale jeśli obrzęk się powiększa lub stan się pogarsza, może to powodować swędzenie lub pieczenie.

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy to opuchnięte żyły i tętnice. Te obrzęknięte naczynia występują w dolnej części odbytnicy. Żyły te znajdują się normalnie w odbycie i są wypełnione krwią.

Najczęstszym objawem hemoroidów jest obrzęk odbytu. Stan ten jest określany jako pale lub pile. Hemoroidy występują w okolicy odbytu, ale czasami mogą pojawić się także w innych częściach ciała.

Dlaczego do nich dochodzi?

Hemoroidy powstają w wyniku nagromadzenia się nadmiaru płynu wewnątrz kanału odbytu. Najczęstszą przyczyną są zaparcia. Inną przyczyną może być nadmierne korzystanie z desek klozetowych.

Jak można leczyć hemoroidy?

Istnieją pewne domowe sposoby, które mogą leczyć hemoroidy. Jeśli chcesz wyleczyć objawy pylaków, musisz odpowiednio zadbać o swoją dietę i ćwiczenia fizyczne.

Należy dbać o nawodnienie organizmu i pić dużo wody. Należy spożywać pokarmy bogate w błonnik. Błonnik pomaga zmiękczyć stolec, dzięki czemu można go łatwo oddawać.

Jeśli cierpisz z powodu hemoroidów, możesz skonsultować się z lekarzem. Lekarz poda Ci domowe sposoby, które pomogą Ci pozbyć się problemu w krótkim czasie.

Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby. W przypadku poważnych dolegliwości konieczne jest zastosowanie leków lub leczenie chirurgiczne.

Wnioski:

Jeśli borykasz się z problemami związanymi z palami i cierpisz na nie, musisz postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli domowe sposoby leczenia nie przynoszą ulgi, należy udać się do lekarza.