6 najlepszych skutecznych sposobów usuwania woskowiny z uszu

Anemone123 / Pixabay

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że płatek ucha swędział Cię tak bardzo i bolał, że prawie nie mogłeś wytrzymać? Jeśli nie, to masz szczęście, bo zdarza się to tylko tym, którzy mają wrażliwe uszy.

Woskowina uszna to lepka wydzielina produkowana przez wewnętrzną część ucha, która jest również najczęstszą przyczyną bólu ucha. Jeśli chcesz pozbyć się woskowiny z uszu i usunąć ją w naturalny sposób, wypróbuj poniższe skuteczne wskazówki.

Wskazówki dotyczące usuwania woskowiny z uszu:

Użyj wacika do usunięcia woskowiny

Waciki to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda pozbycia się woskowiny z uszu. W pierwszej kolejności zaopatrz się w bawełniany wacik i umieść w nim kroplę olejku eterycznego. Następnie delikatnie włóż wacik do ucha i powoli go wyciągnij.

Kup krople do uszu

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się woskowiny usznej jest użycie kropli olejku eterycznego. Weź jedną kroplę olejku eterycznego i dodaj 2 łyżeczki wody. Następnie nałóż tę mieszankę na ucho. Pomoże Ci to pozbyć się woskowiny usznej w krótkim czasie.

Usuwanie woskowiny za pomocą pęsety

Pęseta to najlepszy środek do usuwania woskowiny z ucha, który może być stosowany przez każdego. Wystarczy wziąć pęsetę i przytrzymać nią woskowinę. Powoli wyciągaj woskowinę, a następnie nie zapomnij o wyczyszczeniu ucha.

Wymieszaj olejek eteryczny z cukrem

Jeśli nie masz żadnych innych możliwości, możesz użyć kombinacji olejku eterycznego i cukru, aby usunąć woskowinę uszną. Wystarczy zmieszać jedną łyżkę stołową cukru i kilka kropli olejku eterycznego. Teraz należy nałożyć tę mieszankę na ucho. Pozostaw ją na 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Wnioski:

Tak więc, są to skuteczne wskazówki, które pomogą Ci usunąć woskowinę z ucha. Jeśli masz problemy z woskowiną uszną, możesz się jej pozbyć w krótkim czasie.