Poranny kaszel u dziecka – co zrobić?

Kaszel poinfekcyjny jest niemiłą i uciążliwą „pamiątką” po przebytej infekcji. Mimo że czujesz się już lepiej, utrzymujący się kaszel nie sprzyja regeneracji i osłabia organizm. Czy wiesz, jak rozpoznać ten rodzaj kaszlu i się go pozbyć? Dowiedz się również, jak walczyć z kaszlem u dzieci i co zrobić, aby szybko przynieść im ulgę.
Kaszel palacza to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość. Wraz z kaszlem odkrztuszasz flegmę lub ropną wydzielinę. Zapewne jest to dla Ciebie niepokojące. Są dwie drogi: możesz rzucić palenie lub złagodzić kaszel. Poznaj zatem skuteczne metody, które pomogą Ci rozprawić się z nałogiem lub zmniejszą dolegliwości związane z kaszlem.
Najczęściej bagatelizujemy ten rodzaj kaszlu, ponieważ wydaje się, że jest np. efektem przeziębienia. Mokry kaszel może być jednak skutkiem poważniejszych chorób. Czy wiesz, jak długo może trwać? Kiedy powinien zacząć Cię niepokoić? Dowiedz się, jak rozpoznać objawy, które powinny skłonić Cię do wizyty u lekarza.
Kaszel to jeden z najczęstszych objawów infekcji. Twój męczący nieprzyjaciel może utrudnić Ci życie przy wielu chorobach. Mimo że uciążliwy, zazwyczaj oznacza banalne przeziębienie. Czasem jednak towarzyszy poważniejszym chorobom. O czym może świadczyć? Jak się z nim uporać na własną rękę, a kiedy zgłosić się do lekarza?
Kaszel to nieprzyjemny towarzysz każdego zapalenia oskrzeli. Często nawet po wyleczeniu infekcji utrzymuje się jeszcze przez 2-3 tygodnie. Kaszel po zapaleniu oskrzeli niekoniecznie wróży coś złego. Kiedy powinieneś się martwić? Kiedy udać się do lekarza?